Gimnazjum nr 1 w Luboniu

czwartek, 24 lipca 2014
Start

Witamy na stronie Gimnazjum nr 1

z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniusmiley-smile

 

18

lip

2014

Przypominamy zasady przystępowania do Banku Podręczników

Bank podręczników w naszej szkole

  1. Przystąpienie do Banku Podręczników jest dobrowolne.
  2. Rodzice ucznia, który przystępuje do Banku wpłacają do dnia 10.08.  na konto Rady Rodziców 150 zł podając  imię i nazwisko ucznia, klasę oraz dopisek „Bank Podręczników”. Nie przyjmuje się rat. Termin wpłaty jest nieprzekraczalny.

Konto Rady Rodziców:

Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Luboniu, 62-030 Luboń ul. Armii Poznań 27

60904310382038004129620001

  1. Składka w klasie II wynosi 80 zł, w klasie III 60 zł. Jeśli ktoś przystępuje do Banku po raz pierwszy wpłaca 150 zł.
  2. Uczeń odbiera podręczniki z biblioteki we wrześniu, oddaje je w czerwcu. Podręczniki nie mogą być zniszczone ( porysowane, z powyrywanymi kartkami itd.). W razie zniszczenia uczeń musi odkupić książkę.
  3. Podręczniki są na stanie szkoły, nie są własnością ucznia.
  4. Szkoła nie kupuje podręczników do religii, informatyki,  j. obcych oraz zeszytów ćwiczeń.
 

17

lip

2014

Wnioski o stypendia dla naszych uczniów złożone

Wystąpiliśmy o stypendia:

 Ministra Edukacji Narodowej dla Kamila Piechowiaka,

Miasta Lubonia  dla:

Wiktorii Kociędy, Filipa Zarzyńskiego, Nataszy Pawlickiej, Emila Plewy, Barbary Maćkowskiej, Natalii Kaźmierczak, Cezarego Linowskiego, Kamila Piechowiaka, Anny Kantor, Artura Jackowiaka, Dominiki Krzyżańskiej, Hanny Łobejko, Wiktorii Ekwińskiej,  Leny Marcinkowskiej.

 

11

lip

2014

Praca sekretariatu w czasie wakacji

W dniach 14-25.07  oraz 4-14.08 sekretariat szkoły będzie nieczynny

z powodu przerwy urlopowej.

W pozostałe dni  sekretariat jest czynny w godzinach 9.00-13.00

 

07

lip

2014

Wielkie malowanie szkoły

Dziś rusza remont szkoły. Zostaną odmalowane wszystkie klatki schodowe i  hole na każdym piętrze.

 

1malow

 

05

lip

2014

Kolejny odcinek wiadomości

 

03

lip

2014

Lista uczniów przyjętych do Gimnazjum nr 1

Uczniowie przyjęci do klas I  Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Luboniu na rok szkolny 2014/2015:

  1. Andrzejewska Aleksandra
  2. Armatys Daniel
  3. Bakiera Julita
  4. Banaszak Patrycja
  5. Bartmińska Joanna
  6. Becker Arkadiusz
  7. Betkowska Adrianna
  8. Białek Zuzanna
  9. Biliński Piotr
  10. Błaszkiewicz Amelia
  11. Bogdański Hubert
  12. Bosacka Adrianna
  13. Buczak Kacper
  14. Chojnacka Weronika
  15. Ciesielski Michał
  16. Cieślak Marta
  17. Cugier Wiktoria
  18. Czarnik Łukasz
  19. Dawidek Oliwia
  20. Doedel Alex
  21. Drzazga Natalia
  22. Dudziak Łukasz
  23. Dziemiańczyk Daniel
  24. Dzięcioł Jakub
  25. Ekwińska Maria
  26. Gawrońska Anna
  27. Gindera Kamil
  28. Grabus Zofia
  29. Graf Aleksandra
  30. Grygiel Weronika
  31. Hinc Aleksandra
  32. Iwankiewicz Tomasz
  33. Jakubowski Filip
  34. Jazdończyk Patrycja
  35. Jędrzejak Nicole
  36. Jędrzejewski Wojciech
  37. Juchacz Zuzanna
  38. Jurgowiak Filip
  39. Kaczmarek Klaudia
  40. Kaczmarek Zofia
  41. Karalus Marcin
  42. Kaźmierczak Natalia
  43. Kempka Aleksandra
  44. Kędziora Gracjan
  45. Kędziora Witold
  46. Knychała Zuzanna
  47. Kocian Piotr
  48. Kolanowska Dominika
  49. Kondrzycka Sylwia
  50. Konieczny Filip
  51. Konik Alicja
  52. Kowalczyk Oliwia
  53. Kozłowski Adrian
  54. Kozłowski Bartosz
  55. Krawczak Dominik
  56. Kulas Oliwia
  57. Kwintkiewicz Julia
  58. Lamperska Wiktoria
  59. Leśniewski Szymon
  60. Lewandowski Bartosz
  61. Łysakowski Jakub
  62. Maćkowiak Michał
  63. Mańkowska Weronika
  64. Marciniak Mateusz
  65. Matelski  Krystian
  66. Matuszczak Arkadiusz
  67. Mączka Mateusz
  68. Michalak Maciej
  69. Michalak Wiktoria
  70. Michalska Eliza
  71. Michalska Paulina
  72. Michalski Konrad
  73. Miński Remigiusz
  74. Mroczkowski Tymoteusz
  75. Musiałowska Daria
  76. Nowak Małgorzata
  77. Nowakowski Bartosz
  78. Osiński Mateusz
  79. Paluch Martyna
  80. Pawlicka Roksana
  81. Pawlicka Wiktoria
  82. Piechocka Magdalena
  83. Piguła Dawid
  84. Plewa Bartłomiej
  85. Polaczyk Patrycja
  86. Postół Zoja
  87. Poszwa Piotr
  88. Przęczek Ernest
  89. Przybecka Marta
  90. Radoszewska Aleksandra
  91. Rajczyk Szymon
  92. Ratajczak Tomasz
  93. Rembalska Aleksandra
  94. Rogalka Jakub
  95. Rutkowska Nina
  96. Sarnecki Mikołaj
  97. Schubert Weronika
  98. Siebert Aleksander
  99. Skarbek Franciszek
  100. Skóra Anna
  101. Skrzypek Marcin
  102. Skrzypek Tatiana
  103. Sobkowiak Martyna
  104. Solman Karol
  105. Stachowiak Aleksandra
  106. Stęplowska Martyna
  107. Stróżyk Rafał
  108. Suchowiak Weronika
  109. Szajerski Jakub
  110. Szewczyk Joanna
  111. Szmyt Kacper
  112. Szubarga Marta
  113. Szyja Mateusz
  114. Środa Jakub
  115. Świgoń Izabela
  116. Tabat Dawid
  117. Urbaniak Maciej
  118. Urbański Jakub
  119. Urlik Mikołaj
  120. Wasyniak Jakub
  121. Wiciak Adam
  122. Wiciak Jakub
  123. Wielgat Mateusz
  124. Więckowska Zuzanna
  125. Więckowski Patryk
  126. Winnicki Maciej
  127. Wiorek Joanna
  128. Wiśniewska Katarzyna
  129. Witczak Wiktoria
  130. Włodarska Wiktoria
  131. Wojtkowiak Marta
  132. Wolniewicz Stefan
  133. Zając Bartłomiej
  134. Zawodny Aleksander
 

01

lip

2014

Wojewódzki Konkurs J.Polskiego

Jeszcze wakacje się dobrze nie zaczęły, a już pojawiła się propozycja dla uczniów chętnych do polonistycznych zmagań.

Propozycja wykazu literatury przygotowującej do udziału w Wojewódzkim Konkursie J.Polskiego

LEKTURY PODSTAWOWE

I Etap szkolny

  1. Adam Mickiewicz: Grażyna.

  2. Sławomir Mrożek: Ostatni husarz.

  3. Wiktor Hugo: Katedra Marii Panny w Paryżu.

  4. Jacek Dukaj: Wroniec.

  5. Maksymilian Gierymski: Patrol powstańczy - pikieta [obraz] i Jacek Kaczmarski Pikieta powstańcza.

  6. Tadeusz Gajcy: Śpiew murów; Wczorajszemu.

II Etap rejonowy

  1. Waldemar Łysiak: Szachista.

  2. Adam Mickiewicz: Pan Tadeusz.

  3. Joseph Heller: Paragraf 22.

  4. Jerzy Andrzejewski: Apel.

  5. Cyprian Kamil Norwid: Ostatni despotyzm.

  6. Stanisław Barańczak: Garden party; Pan tu nie stał.

III Etap wojewódzki

  1. Tomasz Łubieński: Bić się czy nie bić?

  2. Ryszard Kapuściński: Cesarz.

  3. John Boyne: Chłopiec w pasiastej piżamie.

  4. Jan Kochanowski: Wy, którzy Pospolitą Rzeczą władacie [Pieśni. Księgi wtóre, Pieśń XIV].

  5. Krzysztof Karasek: Prywatna historia ludzkości [tytułowy utwór tomiku].

  6. Biografia wybranej osobowości z historii lub polityki, która może być bohaterem dla przyszłych pokoleń.

LEKTURA POMOCNICZA

  1. Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński: Jak pisać?

  2. Michał Kuziak, Sławomir Rzepczyński: Sztuka pisania po polsku. Poradnik praktyczny.

  3. Barbara Pędzich: 365 ćwiczeń ze słownictwa.

  4. Radosław Pawelec, Dorota Zdaniewicz-Jedynak: Poradnik korespondencji użytkowej.

  5. Słownik poezji pod red. Agnieszki Nawrot.

  6. Marek Bernacki, Marta Pawlus: Słownik gatunków literackich.

  7. Bożena Chrząstowska, Seweryna Wysłouch: Poetyka stosowana.

 

29

cze

2014

Wakacje...na szkoleniu

Przez dwa dni po zakończeniu roku szkolnego nasi nauczyciele – Magdalena Łobejko, Anita Plumińska-Mieloch i Przemysław Walkowiak brali udział w szkoleniu w Warszawie zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Była to druga tura szkoleń dla przyszłych mentorów pracujących z nauczycielami w kursach internetowych Nauczycielskiej Akademii Internetowej, w której brali udział wyróżniający się kursanci N@I.

 

1marr

 


.

Copyright © 2010 Gimnazjum nr 1 w Luboniu

Joomla extensions by Siteground Hosting